Yozgat Saraykent TOKİ sözleşme imzalama tarihleri

gebze_emlak_konutlari_3_etap_sozlesme_imzalama_tarihleri_h17534_4558a

Yozgat Saraykent konut Projesi’nde yer alan konutların sözleşmeleri 21 – 31 Mart 2017 tarihleri arasında T.C. Ziraatbank Saraykent Şubesinde imzalanıyor.

Yozgat Saraykent konut Projesi’nde ki konutların gayrimenkul satış sözleşmeleri 21 – 31 Mart 2017 tarihleri arasında T.C. Ziraatbank Saraykent Şubesinde  imzalanıyor.

TOKİ ile Saraykent Belediye Başkanlığı işbirliği çerçevesinde yürütülen Yozgat Saraykent Toplu Konut Projesi kapsamında (2+1) ve (3+1) nitelikli olmak üzere toplam 86 konut satışa sunulmuştu.

Proje kapsamında inşa edilen 86 adet konut için 74 adet başvuru alınmış ve 74 adet konut alıcısı için “Konut Belirleme Kurası” çekilmişti.

-Konut alıcılarından konut satış bedellerinden;

-B1 tipi (2+1) alt gelir grubu konutlar için; Sözleşme imzalama aşamasında %12, %15 ve %20 peşinat tahsil edilecektir. Ancak başvuru süresi içinde tahsil edilen başvuru bedelleri peşinat tutarından düşülerek kalan bakiye tahsil edilecek.

Borç bakiyesi aylık taksitler halinde %12 peşinat ve 180 ay vade, %15 peşinat 216 ay vade ve %20 peşinat 240 ay vade ile alınacaktır.. Her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez, bir önceki 6 aylık dönemdeki memur maaş artış oranı, ÜFE ve TÜFE oranlarından en düşük olana göre arttırılacaktır. İlk taksit ödemesi konut teslim tarihini takip eden ay itibariyle yapılacaktır. İlk dönemsel artış teslim tarihini takip eden dönem/ay itibariyle başlatılacak.

-C tipi (3+1) konutlar için; Sözleşme imzalama aşamasında %10, %15 ve %20 peşinat tahsil edilecektir. Ancak, başvuru süresi içerisinde tahsil edilen başvuru bedelleri, peşinat tutarından düşülerek, kalan bakiye tahsil edilecektir. Borç bakiyesi aylık taksitler halinde %10 peşinat ve 120 ay vade, %15 peşinat 156 ay

vade ve %20 peşinat 180 ay vade ile alınacaktır. Borç bakiyesi ve aylık taksitler, her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez, bir önceki 6 aylık dönemdeki memur maaş artış oranına göre artırılacaktır. İlk taksit ödemesi konut teslim tarihini takip eden ay itibariyle yapılacaktır. İlk dönemsel artış

teslim tarihini takip eden dönem/ay itibariyle başlatılacak.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir