TOKİ Afyonkarahisar Emekli Konutları kurası 26 Nisan’da

toki-afyonkarahisar-emekli-konutlari-kurasi-26-nisanda

Afyonkarahisar’da TOKİ aracılığı emeklilere yapılacak konutlarla ilgili açıklama yapan Türkiye Emekliler Derneği (TUED), peşinatlarının 29 Mart-18 Nisan tarihleri arasında yatırılacağını kura çekiminin ise 26 Nisan’da yapılacağını bildirdi.

Türkiye Emekliler Derneği (TUED) Afyonkarahisar Şube Başkanı Ahmet Ege, kentte  TOKİ  aracılığı emeklilere yapılacak olan konutlar için şartları tutan emeklilerin peşinatlarının 29 Mart-18 Nisan tarihleri arasında yatırılabileceğini söyledi.

Konu ile yazılı bir açıklama yapan Başkan Ege, Zafer Mahallesi’nde kentteki emekliler için yapılan konutlardan toplamda 195 adet kontenjan aldıklarını belirtti. Başkan Ege, “Konutlardan 2+1 konutlardan 68 adet, 3+1 konutlardan A ve C tipi olandan 25 adet, 3+1 C 3 tipi konutlardan 102 adet toplamda 195 adet daha emeklimize kontenjan alınmıştır. Emeklinin ve eşinin üzerinde tapuya kayıtlı evi yoksa veya emekli vefat etmiş ise onun maaşını alan dullarımız derneğimize gelerek bilgi alabilirler. Bu durumda olan emeklilerimiz 29 Mart-18 Nisan tarihleri arasında Halk Bankasına 2 bin TL yatıracaklar almak istedikleri 2+1, 3+1 A ve C, 3+1 C 3 tiplerinden birini yazacaklar. 26 Nisan’da kura çekimine katılacak kura da ismi çıkanlar hak sahibi olacak, çıkmayanlar 2 Mayıs 2017 tarihinden itibaren paralarını alabilecekler” ifadelerine yer verdi.

Milliyet

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir