Bakyapı’dan Bursa’ya 300 milyonluk yeni proje!

bakyapidan-bursaya-300-milyonluk-yeni-proje

Bakyapı, kurulduğu 1991 yılından bu yana 44 projede 10.000 ‘e yakın konut üreterek, “Prestij” markasıyla ürettiği projeler ile yer aldığı bölgelere değer kazandırmayı sürdürüyor. 300 milyonluk bir yatırımla Bursa’da yeni projeye imza atmak için gün sayıyor.

İstanbul’dan Bursa’ya Konya’ya kadar geliştirdiği “Prestij” serisi ile 25 yıldır Türkiye’nin en güvenilir konut markalarından biri olarak faaliyetini sürdüren Bakyapı, kurulduğu 1991 yılından bu yana 44 projede 10.000 ‘e  yakın konut üreterek, “Prestij” markasıyla ürettiği projeler ile yer aldığı bölgelere değer kazandırmayı sürdürüyor. Bu kapsamda yaklaşık  300 milyonluk  bir yatırımla Bursa’da yeni projeye imza atmak için gün sayıyor. Türkiye’de “Prestij” markasıyla yatırımcılardan tam not alarak konut sektöründe güvenin sembolü haline gelen Bakyapı, yer aldığı lokasyonlara değer katıyor.

Konut pazarında “Prestij” markası altında, İstanbul Prestij Park,Bursa Prestij Park,

Bursa Prestij Modern, Prestij Elit, Konya Prestij Park, Prestij Royal ve Prestij Optimum gibi fark yaratan projeleriyle sektöre yeni bir soluk getiren Bakyapı, yeni yatırımları ile birlikte sektördeki güçlü konumunu daha da sağlamlaştırmayı hedefliyor. Hükümetin, Bursa ve çevresinde gerçekleştirdiği otoyol, köprü ve bağlantı yolları projelerinin ardından yatırım atağı başlatan şirket, başta Bursa olmak üzere, Türkiye’nin büyükşehirlerinde proje geliştirmeyi hedefliyor.

Veysel Bakgör: “ ‘Prestij’ markasını büyükşehirlere taşımayı hedefliyoruz”

Bursa ve Marmara Bölgesi başta olmak üzere Türkiye’nin büyükşehirlerinde “Prestij” markasıyla yeni projeler geliştirmeyi hedeflediklerini  belirten Bakyapı Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Bakgör, “Bakyapı olarak şimdiye kadar 44 tane tamamlanmış projemizde 10 bine yakın konut inşa ettik. “Huzurlu Yaşam Alanları” felsefesiyle ürettiğimiz projelerde, insan hayatına huzur veren birçok detay yer alıyor. A sınıfı işçilik ve malzemelerle inşa ettiğimiz projelerde geniş ve yeşili bol peyzaj alanları, havuzlar, spor tesisleri gibi yaşam alanları sunuyoruz. Proje geliştirdiğimiz lokasyonlarda hükumetin desteğiyle bağlantı yolları gibi hizmetler de sunuluyor. Yine bu bölgelerde daire satınalma ve kiralama bedelleri yükselirken, arsalar da haliyle değerleniyor. Bu bize bir yandan gurur verirken diğer taraftan da yeni projeler için teşvik de ediyor. Bu çerçevede Bakyapı olarak yeni projeler geliştirerek, proje geliştirdiğimiz illere de değer katmayı hedefliyoruz.

Bursa’nın yıldızı parlıyor

Türkiye’nin birçok sektörde faaliyet gösteren fabrika, üretim tesisi ve kurum ve işyerlerine ev sahipliği yapan Bursa, hızlı bir şekilde gelişimine ve değişimine istikrarlı bir şekilde devam ediyor.   Marmara Bölgesi’nin en önemli illeri arasından biri olan Bursa,  İstanbul’a yakın konumuyla da birçok sektörün ve yatırımcıların da radarında yer alıyor. Marmara Bölgesinin Başta Bursa olmak üzere çevre yerleşim yerleri de hızlı bir büyüme eğilimi sergiliyor. Geçtiğimiz aylarda kullanıma açılan Osmangazi Köprüsü’yle İstanbul ile  İzmir  arasındaki ulaşım süresinin yakın gelecekte  9 saatten 3.5 saat gibi kısa bir süreye gerileyecek olması, bu büyüme eğilimini tetikleyen en önemli etken olarak karşımıza çıkıyor.  Köprü aksı üzerindeki konut projelerinin ulaşım sorununun ortadan kalkmasıyla birlikte daha çok değerlendiği gözlemleniyor.

“Bursa’da markalı konuta yatırım yapanlar daha çok kazanıyor”

Bursa’nın uzun dönemde yatırımcısına kazandırmayı sürdüreceğini kaydeden Veysel Bakgör, Osmangazi Köprüsü’yle birlikte bölgenin kalkınmaya başladığına dikkat çekti. Bakgör, “ Osmangazi Köprüsü’nün açılmasıyla birlikte bölgedeki arsa ve konutlarda gözle görülen bir fiyat artışı söz konusu. Diğer taraftan bizim uzmanlık alanımız olan markalı konut tarafında da ciddi artışlar yaşanmaya başlandı. Buradaki artıştan en çok payı markalı konutlar alacak. Dolayısıyla yatırımını markalı konutlardan yana yapanlar, daha çok kazançlı çıkacak. Köprü faaliyete geçtiğinden beri  gayrimenkul ve arsa fiyatlarında ortalama yüzde 20 artış gözlemledik.  Markalı konut fiyatlarında da bu çerçevede en az yüzde 20 ila 30 arasında bir artış yaşanmasını bekliyoruz.” dedi.

Sosyal sorumluluk projeleri de tam gaz devam ediyor

Sosyal Sorumluluk projeleri kapsamında okul projelerine ilk olarak İstanbul Esenyurt’ta start veren Bakyapı, 2800 m2 içerisinde, 24 derslikli Bakyapı İlköğretim Okulu’nun temellerini geçen sene atmıştı. 3 kat halinde yükselen okul projesi 2017 – 2018 yılı eğitim döneminde faaliyete geçmesi planlanıyor.

 

İkinci okul projesinin temellerini 4000 m2’lik kapalı alan üzerinde gerçekleştirilecek olan okul proje, Bursa İnegöl’de yükselecek. Üst düzey sosyal donatıların yer aldığı Bakyapı Hacı Ali Bakgör İmam Hatip Ortaokulu 24 derslik olarak tasarlandı. Okulda ayrıca, resim müzik atölyeleri, 130 kişilik konferans ve eğitim salonu da yer alacak. Fiziksel engelli öğrencilerin de unutulmadığı okul projesinde, engelli öğrencilerin binaya ulaşımı da düşünülerek projelendirildi.

Bakyapı  sosyal sorumluluk projelerine verdiği önemin altını çizen Bakyapı Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Bakgör, “ Bakyapı olarak inşaat sektöründe 25.yılımızı geride bırakıyoruz. Firma olarak, ilkemiz en çok değer verdiğimiz insana ve insan sağlığına hizmetler sunmaktır. Bu bakış açısıyla 2007 yılında Ali Bakgör Sağlık Ocağı binasıyla başladığımız sosyal sorumluluk projelerimiz 2008 ve 2009 yıllarında Panayır ve Soğanlı Sağlık ocaklarıyla devam etti. 2010 yılında Atıcılar Ücretsiz Ekmek Dağıtım Fırını’nı, 2011 yılında da Emirsultan’daki Aşevi ve Sağlık Ocağı binasını yine Osmangazi Belediyesi bünyesine teslim ettik. Bugün de tam donanımlı Bakyapı Hacı Ali Bakgör İmam Hatip Ortaokulunu İnegöl’e kazandırmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Planlarımız doğrultusunda da Bakyapı Hacı Ali Bakgör  İmam Hatip Ortaokulu’nu 24 ay içerisinde teslim edip, 2018 – 2019 eğitim ve öğretim yılında hizmete sunmayı hedefliyoruz. Bugün de okul projesi aracılığıyla çocuklarımızın geleceğini şekillendirmekten onur ve gurur duyuyoruz. Bakyapı olarak vizyonumuz dahilinde ticaret yaptığımız bölgelerde,sosyal sorumluluk projelerimizle sektörde fark yaratmaya devam edeceğiz.” Dedi.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir