TOKİ’den emekli ve dar gelirliler için 15 bin konut!

tokiden-emekli-ve-dar-gelirliler-icin-15-bin-konut

TOKİ, 2017’de inşa edeceği 70 bin konutun 15 binini emekli ve dar gelirlilere ayıracak. Konutlar, 300 liradan başlayan taksit fiyatlarıyla satışa sunulacak

TOKİ, 2017’de inşa edeceği 70 bin konutun 15 binini emekli ve dar gelirlilere ayıracak. Konutlar, 300 liradan başlayan taksit fiyatlarıyla satışa sunulacak

TOKİ 2017 yılında toplam 70 bin konut inşa edecek. Bunun 15 bini emekliler için üretilecek. Dar gelirliler ve emekliler düşük fiyatlı kampanyalardan faydalanarak, ayda 300 lira taksitle ev sahibi olabilecek. Ayrıca, herkesi ev sahibi yapmayı hedefleyen TOKİ, aralık sonuna kadar, emekliye 3 bin konut hedefliyor.

TOKİ HEDEFİ AŞTI

TOKi yetkilileri, Türkiye’deki konut üretimine çok yüksek oranda destek olduklarını dile getirerek, “Sosyal konut sayısında ciddi manada hedefimizi aşmış durumdayız. 60 bin konut hedeflemiştik bu yılı 64 bin konut üretimiyle çıkmış olacağız. Bu, Türkiye’de üretilen toplam konut sayısının yüzde 10’u demektir.

Konutların tamamı alt ve orta gelir grubuna hitap eden sosyal konutlardır” diye konuştu.

2017’de de çalışmalarını titizlikle sürdüreceklerini vurgulayan  TOKİ  yetkilileri, şunları kaydetti: “Hedefimiz inşallah yine beklentiyi aşmak ve yeni yılda 70 bin konut üretmek. Bizim yaptığımız iş hacminin içindeki konut üretimi yüzde 45, işimizin diğer yüzde 55’i ise milletin ihtiyacı olan kamu binalarıdır.”

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir