Gaziantep Şahinbey’de 6 yılda 6 bin 20 bina yıkıldı

TURKIYE'NIN EN BUYUK KENTSEL DONUSUM CALISMASINI SURDUREN GAZINATEP'IN MERKEZ SAHINBEY ILCE BELEDIYE BASKANI MEHMET TAHMAZOGLU CALISMALAR KAPMASINDA SON 6 YILDA 6 BIN 20 BINANIN YIKILDIGINI SOYLEDI.
FOTO:EYYUP BURUN-GAZIANTEP-DHA

Şahinbey ilçesi Özdemirbey Caddesi üzerinde kentsel dönüşüm kapsamında bazı binalar, boşaltılmasının ardından belediye ekipleri tarafından yıkılıyor.

Şahinbey ilçesi Özdemirbey Caddesi üzerinde kentsel dönüşüm kapsamında bazı binalar, boşaltılmasının ardından belediye ekipleri tarafından yıkılıyor.

Kentsel dönüşüm çalışmalarının 6 yıldır yoğun şekilde sürdüğünü ifade eden Başkan Mehmet Tahmazoğlu, “Şu anda 5 ayrı bölgede yaptığımız kentsel dönüşüm kapsamında 6.020 adet bağımsız alan kamulaştırıldı ve yıkıldı.

Bu çok ciddi bir rakam 6 bin 20 kişiyle tek tek anlaşmak, yerlerini satın alıp, kamulaştırmak ve yıkmak, kolay bir iş değil. Hiç bir yıkımımızda olay çıkmadı. Hepsini olaysız, gönül rızasıyla gerçekleştirdik. Binalara baktığımız da hepsi yığma yapılmış, depreme dayanıksız. Allah korusun bir deprem anında bu binaların hepsi insanların üzerine çökecek.

Bu binaları yıkıp, depreme daha dayanaklı, aralarında sosyal donatıları olan, yaşanabilir alanlar oluşturuyoruz. 6 binden fazla binanın inşaatım tamamladık. 3 bine yakın binamızın da inşaatı sürüyor” diye konuştu.

İLK DARBEYİ BAŞKAN VURDU

Şahinbey Belediyesi ekipleri tarafından yürütülen yıkımda ilk darbeyi ise Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu vurdu. 5 katlı binanın yıkım çalışmasına katılan Başkan Mehmet Tahmazoğlu, kepçe ve delici iş makinesi ile yaklaşık 30 dakika işçilerle birlikte çalışarak, binayı yıkıma hazır hale getirdi.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir