Bursa Kaplıkaya Yaya Köprüsü ile iki mahalle bağlandı

bursa-kaplikaya-yaya-koprusu-ile-iki-mahalle-baglandi

Yıldırım Belediyesi tarafından Mimarsinan ve Bağlaraltı mahallelerini birbirine bağlamak için yapılan Kaplıkaya Yaya Köprüsü törenle açıldı.

Yıldırım Belediyesi tarafından Mimarsinan ve Bağlaraltı mahallelerini birbirine bağlamak için yapılan Kaplıkaya Yaya Köprüsü törenle açıldı.

Mimarsinan ve Bağlaraltı mahalle sakinlerinin günlük hayatlarını kolaylaştıracak modem yaya köprüsünün açılış törenine çok sayıda davetli ve vatandaş katıldı. 51 metre uzunluktaki betonarme köprünün ahşap kaplama yürüme yolu ile engelli vatandaşların da rahatça kullanabileceği şekilde tasarlandığını söyleyen Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Mimarsinan ve Bağlaraltı mahaflelerimizi birbirine bağlayarak, bölge sakinlerinin hayatını kolaylaştırdık. Yıldırım’da başlattığımız kentsel dönüşüm hamlemizde, fizikî değişimin yanı sıra değerlerimizi de muhafaza etmeye dikkat ediyoruz.

Hizmetlerimizde kaynaklarımızı tüketmeden gelecek nesilleri düşünerek planlarken, bizi bir arada tutan değerler inşasına her zamankinden fazla önem veriyoruz. Fiziki projelerle birlikte toplumun temelini oluşturan çocuklar, gençler ve kadınlara yönelik birçok faaliyetimizle birlikte geleceğimizi sağlam temellere oturtmaya devam ediyoruz. Bu hedefi de ayrımcılık yapmadan, şeffaf bir şeklide, kaliteli işler yaparak yeni Yıldırım’ı inşa edeceğiz” dedi.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir