Antalya Konyaaltı Sahil Proje İhalesi 17 Kasım !

konyaalti-projesi

Dünyaca ünlü Konyaalƨ sahilinin yeniden düzenlenmesi amacıyla hazırlanan ‘Konyaaltı Sahil Projesi’nin ihalesi 17 Kasım’da kapalı teklif usulü yapılacak.

HASILATIN YÜZDE 1’İ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NE

Konyaaltı Sahil Projesi’nin ihale şartnamesine göre, yapım süresi dahil olmak üzere 29 yıllığına kiraya verilecek olan projenin tahmini bedeli 6 milyon 100 bin Türk Lirası. Günübirlik tesisler ve yaya öncelikli ünitelerin yer alacağı projenin ihalesini yüklenen firma, Büyükşehir Belediyesi’ne işletme bedeli ve hasılatın yüzde 1’ini verecek. 29 Yıllık yapım ve işletme süresinin bitiminde sahil bedelsiz olarak Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne devredilecek. Konyaaltı Sahil Projesi’nin ihalesine çok sayıda firmanın katılması bekleniyor.

Antalya’nın dünyaca ünlü Konyaalƨ sahilinin yeniden düzenlenmesi amacıyla hazırlanan ‘Konyaaltı Sahil Projesi’nin ihalesi 17 Kasım’da yapılacak. Projenin yapım ve işletme süresi 29 yıl olarak belirlendi. Konyaalƨ Belediyesi ise sahilin 20 yıl süreyle işleƟlmesine talip olmuştu. Konyaaltı sahilinin yeniden düzenlenmesi amacıyla Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin yarışmayla yapatığı Konyaaltı Sahil Projesi için hazırlanan ihale şartnamesine göre, yapım süresi dahil olmak üzere 29 yıllığına kiraya verilecek olan projenin tahmini yaƨrım bedeli 129 milyon TL, yıllık işletme bedeli 6 milyon 100 bin TL olarak belirlendi. Günübirlik tesisler yayaların yararlanacağı ünitelerin yer aldığı Konyaltı Sahil Projesi’nin ihalesi 17 Kasım Perşembe günü Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı Hizmet Binası Encümen Toplanƨ Salonu’nda gerçekleştirilecek.

KONYAALTI BELEDİYESİ TALİP OLMUŞTU

Yerli ve yabancı tatilcilerin akıl eƫtiği Konyaaltı sahil şeridinin yeniden düzenlenmesi ile yayaların kullanımına uygun hale getirilecek. Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Temmuz ayı toplanƨsında Konyaalƨ Belediyesi taraķndan 20 yıllığına işletmesi talep edilen Sahil Projesi’nin yüklenicisi bu ihale ile belli olacak.

29 YILLIK İŞLETME HAKKI

Çevre düzenlemesi dâhil olmak üzere hazırlanan idari ve teknik şartnamede, yapımı/inşası 29 yıl süre ile işletme hak bedeli, hâsılattan yüzde 1 pay verilmesi şartıyla ilerlemesi ve süre sonunda bedelsiz olarak Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne devredilmesi yer alırken ihalenin Devlet İhale Kanunu’nun 35/a maddesine göre kapalı teklif usulü ile yapılacağı açıklandı

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir