TOKİ’den Malatya Yazıhan’a konut projesi!

Toki Kemalpasa

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Yazıhan ilçesine TOKİ tarafından konut yapılması için çalışmaların sürdüğünü söyledi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Yazıhan ilçesine TOKİ tarafından konut yapılması için çalışmaların sürdüğünü söyledi.

Çalı, beraberinde AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı ve partili yöneticiler ile birlikte Yazıhan ilçesinde inceleme ve ziyaretlerde bulundu.

Yazıhan Kaymakamı Bedirhan İmamoğlu’nu ziyaret ederek, yeni kaymakamlık binasında incelemelerde de bulunan Çalık, Yazıhan’ın Karayolu üzerinde bulunan ve gelişime açık olan  önemli ilçelerden birisi olduğunu belirterek, “Hükümet konağını Yazıhan’a kazandırmayı canı gönülden istedik. 2016 sonunda Yazıhan Hükümet Konağı bitmiş olacak. TOKİ ile çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah Yazıhan’a toplu konutu kazandıracağız. Yazıhan’da hizmet edebilecek hastaneyi de düzenlemeyi istiyoruz.” dedi.

Çalık, daha sonra Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk’ü ziyaret etti. Öztürk, ilçedeki yatırımlar hakkında bilgi vererek, “Boztepe Barajımız Yazıhan için olmazsa olmazımız. Sizlerinde yakinen takip ettiğinizi biliyoruz. Şuanda boru döşemeleri yüzde 60 seviyesinde. DSİ Şube Müdürümüz ile görüştük, İnşallah 2017 yılı sulama dönemine kavuşur diye ümit ediyoruz. Yine Ansır Barajımız ile ilgili olarak 2017 yılı için planlama yapıldığı bilgisi bize verildi.” diye konuştu.

AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı ise, Büyükşehir ile birlikte ilçelere önemli yatırımların uyum içerisinde gelmeye başladığını ifade ederek, “Hizmet etmek için buradayız.” dedi.

Çalık, Belediye ziyaretinde de TOKİ projesi hakkında bilgi vererek, “TOKİ Yazıhan ile buluşacak. Bu konuda arazi tahsisi yapıldı. Talepler toplanıp, İnşallah en kısa sürede Yazıhan’ı TOKİ ile buluşturacağız.” ifadelerini kaydetti.

 

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir