TOKİ Karaman Doğukışla Vadisi 1.Etap son başvuru ne zaman olacak

Toki Karaman

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından hayata geçirilen Karaman Doğukışla Vadisi 1.Etap Projesi kapsamında 166 adet konut kura yöntemiyle satışa sunuluyor.

OKİ Karaman Doğukışla Vadisi 1.Etap son başvuru ne zaman?

Kura ile satışların yapılacağı  TOKİ  Karaman Doğukışla Vadisi 1.Etap projesinde başvuru dönemi 8 Kasım 2016 tarihinde sona erecek.

Söz konusu müracaatlar; 

1) “Şehit Aileleri, Maluller ile Dul ve Yetimlerinin” (Emekli Sandığından Hak Sahibi Belgesi olan ve daha önce Şehit Ailelerine, Maluller ile Dul ve Yetimlerine açılan faizsiz konut kredisinden yararlanmamış olanlar) başvuruları,

2) En az %40 Engelli Vatandaşların başvuruları,

3) Diğer Konut Alıcı Adayları başvuruları olmak üzere 3 ayrı kategoride kabul edilecek.

TOKİ Karaman Doğukışla Vadisi 1.Etap projesinde “Konut Alma

Hakkı ve Konut Belirleme Kurası” 15 Kasım 2016 tarihinde noter huzurunda çekilecek.

TOKİ Karaman Doğukışla Vadisi 1.Etap’taki dairelerin fiyatları 182 bin 327 TL ile 508 bin TL arasında değişiklik gösteriyor. Konut satın almak için başvuruda bulunanların T.C. vatandaşı olması, 18 yaşını doldurmuş olması gerekiyor.

Kura sırasında konut sayısının yarısı kadar yedek alıcı belirlenecek, asil konut alıcılarının sözleşme imzalamaması halinde kalan konutlar İdarece ilan edilecek sözleşme imzalama programı

çerçevesinde Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzalayacaklar.

Kura sonucunda asil ya da yedek hak sahibi olamayanlar başvuru bedellerini 16 Kasım 2016 tarihinden itibaren T. Halk Bankası A.Ş. yetkili Şubelerinden geri alabilecekler.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir