Kocaeli Gölcüklü arsa sahiplerinden belediyeye tepki!

Kocaeli Arsa Sahipleri Belediyeye Tepkili

Kocaeli Saraylı Toprakları, Kervansaray Mevkii  İhsaniye karşısında yer alan 70 dönümlük bir arsada, arsa sahipleri ile belediye arasında sıkıntı yaşanıyor.

Kocaeli Gölcük Saraylı Toprakları, Kervansaray Mevkii, Selimiye Yolu üzeri, İhsaniye karşısında yer alan 70 dönümlük bir arsada, arsa sahipleri ile belediye arasında sıkıntı yaşanıyor. Arsa sahipleri belediye’nin arsalarını ucuza istimlak etmek istediğini iddia ederek, belediye’ye sert tepki gösteriyor.

70 dönümlük arsanın 50 dönümünü belediye’nin daha önce istimlak ettiğini ifade eden arsa sahipleri, 20 dönümlük arsa konusunda ise belediye ile mahkemelik olduklarını belirtti. Arsalarının oldukça ucuz fiyata istimlak edilmeye çalışıldığını belirten arsa sahipleri Denizevler Mahallesi’nde istimlak edilen arsaların fiyatlarıyla, kendi arsalarına biçilen fiyat arasında büyük bir fark olduğu iddialarını dile getirdiler.

Denizevler’e 500 lira, bize 180 lira değer biçiyorlar

70 dönüm arsa üzerinden 50 dönüm anlaştıklarını ifade eden arsa sahipleri, kalan 20 dönümü mahkemeye taşıdıklarını belirtti. Arsa sahipleri, “Bizler yaşadığımız haksız duruma karşı ayaklandık. 70 dönüm arsamızdan 50 dönümüyle belediyeyle anlaştık. Kalan 20 dönümle ise belediyeye mahkeme açıldı. 8 davacı var. Belediye yetkilileri Denizevler Mahallesi’nde arsaların metrekaresini 500 liradan hesaplarken, bizim arsamıza 180 lira fiyat biçiyor. Belediye yetkilileri şunu sakın unutmasın; Her ekilen fidan evlat gibidir. Evladın değerini bilerek arsamıza değer biçsinler. Çünkü arsalarımız bizim için çok değerlidir. Belediye arsalarımızı  TOKİ  adına istimlak ederek, kafalarına göre fiyat biçiyor. O zaman Denizevler’deki arsalara da aynı fiyatla istimlak edeceksin. Haksızlık ortamı yaratmayacaksın. Bizler ucuz fiyata arsamızı vermek istemiyoruz” dedi.

Kocaeli Tepkili Kocaeli Gölcüklü arsa sahiplerinden belediyeye tepki!

Kocaeli Tepkili

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir