Antalya’da arsa satışları arttı!

Çukurova Kentsel Dönüsüm

Antalya Büyükşehir Belediyesi, 15 ayrı taşınmazı ihale yolu ile satışa çıkartırken, Akseki Belediyesi ile SGK’da iki ayrı taşınmazını satmaya hazırlanıyor.

satışa çıkartırken, Akseki Belediyesi ile SGK’da iki ayrı taşınmazını satmaya hazırlanıyor.

Belediyeler, yeni hizmet ve yatırım yapmak adına mülkiyetlerinde bulunan taşınmazlarını satarak ek bütçe elde etmeye devam ederken, zaman zaman hazine arazilerini satan Defterdarlığın yanı sıra Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) da taşınmaz satışlarına başladı. Büyükşehir Belediyesi, mülkiyetinde bulunan 15 ayrı taşınmazı satışa çıkartarak, yaklaşık 4 milyon lira gelir etmeyi planlıyor.

Akseki Belediyesi de Sulh Hukuk Mahkemesi kararı ile arsa satışı yapacak. SGK ise Konyaaltı İlçesi nde iki ayrı taşınmazı satarak yaklaşık 500 bin lira gelir elde edecek.

Büyükşehir Belediyesi, kentin turistik bölgesi olan Kemerağzı Mahallesi ‘ nde ticari kullanımlı 3 ayrı arsayı, Gebizli Mahallesi ‘nde ticaret ve konut kullanımlı arsayı, Akseki ilçesi Cevizli ve Güzelsu da 2 ayrı tarlayı, Finike İlçesi Gökçeyaka Mahallesi ‘nde bir tarlayı, Gündoğmuş İlçesi Karatepe, Karabul, Güneycik ve Balkaya Mahalleleri ‘nde tarla, zeytinlik ve bahçe vasfında taşınmazları, İbradı İlçesi Ormana Mahallesi ‘nde tarla ve numune bahçesi olmak üzere iki ayrı taşınmazı ve Serik İlçesi Karataş Mahallesi ‘nde bir tarlayı satacak. Belediye, bu satışlardan yaklaşık 4 milyon lira gelir elde edecek. Akseki Belediyesi de mahkeme kararı ile Demirciler Mahallesi ‘nde 500 m2’ lik arsa vasf ındaki taşınmazı 50 bin 501 lira muhammen bedel ile satacak.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir