Suadiye Sahil Projesi

Suadiye Sahil

Suadiye Sahil Hakkında

Teknik Yapı tarafından Suadiye’de inşaa edilen projenin tasarım hesaplarında, ülkemizde yürürlükte olan Türk Standartlarına ve Son Deprem Yönetmeliği’ne uyulmasının yanı sıra, arazinin yeraltı Min haritası çıkartılıp temel sistemi oluşturulmuştur. Taşıyıcı sistem; statik projesine göre Konvansiyonel sistem olacaktır.

Projede, merkezi jeneratör ünitesi ile tüm ortak alanlarda ve dairelerde % 100 yedekli enerjiyi sağlayacak kapasitede jeneratör sistemi tesis edilecektir. Sistem, elektrik kesintisi olduğunda otomatik olarak devreye girecektir. Ayrıca ortak alanlar, hareket detektörü kontrollü armatürler ile aydınlatılacaktır.

Daire içi ve dışında kullanılan panolarda; hayat kurtarma ve yangın koruma amaçlı kaçak akım koruma röleleri kullanılacaktır. Binada, TSE ve CE standartlarında acil kurtarma tertibatı olan yük taşımaya da elverişli, geniş hacimli, yüksek hızlı, deprem sensörlü, havalandırmalı ve interkom sistemli (güvenlikle irtibatlı), OTİS, KONE, SCHINDLER veya MITSUBISHI asansörler montajı yapılacaktır. Dairelerde projesine uygun olarak telefon tesisatı yapılacaktır. Dairede, salona 2 adet, diğer odalara (mutfak dahil) 1’er adet TV prizi konacaktır. Daire içi tüm tv prizleri çatı anteni ile yayın almaya imkan verecektir. Binada kablolu yayın ve digital yayın altyapısı (kablo sistemi) sağlanacaktır. Daire giriş kapılarına, kapı hırsız alarm sistemi yapılacaktır. Akıllı ev otomasyon sistemi yapılacaktır. Akıllı ev otomasyon sistemine, panjur, ısıtma + soğutma sistemleri, alarm ve salon tv sistemi dahildir.

Dairelerde ısıtma merkezi ısıtma sistemi ile yapılacak olup, ısı gider paylaşımı kalorimetre ile yapılacaktır. Vaillant, Buderus, Viessmann, Daikin&Airfel veya Ferroli marka kazan kullanılacaktır. Merkezi ısıtma sistemi ile sürekli sıcak su sağlanacak, sıcak su kullanımı ‘pay ölçer’ ile daire bazında ölçülebilecektir. Yerden ısıtma kullanılacaktır. Danfoss, Rehau veya muadili markaların döşemeden ısıtma sistemleri uygulanacaktır. Banyolarda döşemeden ısıtma ve/veya havlupan kullanılacaktır. Havlupan kullanılması durumunda Radyal, DG Vision veya Efes marka alüminyum havlupan radyatör kullanılacaktır. VRS (Değişken Soğutucu Akışkanlı Sistem) sistem merkezi ısıtma soğutma klima sistemi kurulacaktır. Odaların ısıtması kendi içinde kontrollü olacaktır.
Projesine uygun olarak renkli görüntülü interkom sistemi kurulacaktır. Daireler; bina giriş kapısı ile sesli ve görüntülü iletişim kurabilecektir. Binada; doğalgaz deprem sensörü sistemi olacaktır. Hırsız alarmı konulacaktır. Gaz alarm cihazı (kazan dairesine), deprem emniyet ventili konulacaktır. Her bağımsız bölüm için 2 adet kapalı otopark yeri tesis edilecektir.
Bahçe ve teraslarda projesine uygun olarak peyzaj imalatları yapılacaktır.

Araç ve yaya yollarının altyapıları, kanalizasyon, drenaj sistemleri ve bahçe-teras izolasyonları projesine uygun olarak yapılacaktır.

Suadiye Sahil Genel Bilgiler

  • Fiyat aralığı:

    €2.860.000 – €3.630.000

  • Adres: İstanbul – Kadıköy
  • Şirket: Teknik Yapı
  • Ünite Tipi: Daire, Rezidans
  • m² aralığı: 335.94 – 335.94
  • Teslim tarihi: Ekim 2017
  • Ünite sayısı: 115
  • Arsa Alanı: 10.200 m²

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir