TOKİ Başkanı Rize’deki Kentsel Dönüşüm Projesini İnceledi!

Toki Başkanı Rize Kentsel Dönüşüm Projesini inceledi

TOKİ Başkanı,Rize’deki kentsel dönüşüm projesi çok iyi bir noktada’ dedi. Resmi ziyaret ve incelemelerde bulunmak için Rize’de temaslarda bulundu. TOKİ Başkanı,Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm alanlarından olan “Timya Vadisi” projesinde incelemelerde bulundu.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı M. Ergün Turan, İdarenin Rize’de yürüttüğü projeleri yerinde inceleyerek çalışmalar hakkında son güncel bilgileri aldı. TOKİ Başkanı Turan, Rize’de uygulanan kentsel dönüşüm projesinin çok iyi bir noktaya getirildiğini ifade etti.

TOKİ Başkanı Turan, Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm alanlarından olan “Timya Vadisi” projesinde incelemelerde bulundu. 759 konut cami ve ticaret alanı inşa edilen projede örnek daireye gezerek çeşitli kontrolleri gerçekleştirdi.

M. Ergün Turan burada yaptığı açıklamada, Rize’deki kentsel dönüşüm projesinin çok iyi bir noktaya getirildiğini söyledi. TOKİ Başkanı, “Nasip olursa bu projeyi bahar aylarında bitirip konutlarımızı sahiplerine teslim edeceğiz. Bugün numune olarak yaptığımız dairemizi Belediye Başkanımız ile birlikte gezdik ve yerinde incelemelerde bulunduk. Rize Belediyesiyle koordine içerisindeyiz. İnşallah birkaç ay sonra kura çekimlerimizi gerçekleştireceğiz. Ayrıca Rize’de diğer kentsel dönüşüm alanları için de Belediye Başkanımızla görüşme içerisindeyiz.” diye konuştu.

Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap ise kentsel dönüşüm çalışmalarının hızlı bir şekilde devam ettiğini belirterek, “Bu çalışmanın ardından nasipse diğer bölgelerimizde de benzer çalışmaları başlatma çabası içerisindeyiz. Her zaman ilimiz için en güzelini yapmanın gayreti içerisinde olacağız.” ifadelerini kullandı.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir