İZKEND A.Ş. TUZLA SAHİL KESİMİNE YATIRIM KARARI ALDI

İZKEND TORBALI PROJE SAHASI HAFRİYAT ÇALIŞMASI

YENİ FİKİRLER, YENİ ŞEHİRLER mottosu ile yola çıktığı ilk günden bugüne İzmir başta olmak üzere Ege’nin dört bir yanında sürdürdüğü konut projeleri ile adından sıklıkla söz ettiren İZKEND A.Ş., İstanbul’da yatırım kararı aldığını kamuoyuna bildirdi.

İzmir ve Kuşadası’nda gerçekleştirdiği ve hali hazırda devam eden projeleri ile tanınan firmanın CEO’su Burak KUTER konu ile ilgili açıklamalarında şunları söyledi. Dünyanın 6. en yaşanabilir kenti seçilen İzmir’imize ülkemizin bakış açısı da, insanımızın hayranlığı da bilinen bir gerçek. Biz İzmirliler birçok açıdan şanslı olduğumuzu düşünüyoruz. Doğa, kültür, yaşam kolaylıkları her şey var kentimizde. Bu çeşitlilik her zaman birilerine eserlerinde esin kaynağı olmuştur. İstanbul’da da daha önceleri Ege ve İzmir’i anımsatan projeler gördük, duyduk. Ancak şu ana dek gerçekleştirilen projeler daha çok İstanbul merkezli inşaat firmalarının bölgemize olan hayranlıklarının yansıması şeklinde idi. Oysa biz bir İzmir firması olarak, İzmirliler olarak İstanbul’a gelmek istiyoruz. Çünkü İzmir’i anlamak, anlatabilmek ve yaşama geçirebilmek için ona dışarıdan bakmak değil, bizzat İzmirli olmak gerekir diye düşünmekteyiz. Bu nedenle de yatırım kararımızı bu yönde aldık diyerek görüşünü bildirdi.

Bir basın mensubunun “Hedef bölge olarak nereyi düşünüyorsunuz?” şeklinde yönelttiği soruya İstanbul çok büyük bir kent. Uzun uzun araştırdık ve gördük ki, şu anda İzmir’imizin sahil ilçelerini en çok andıran ve bu nedenle de yaşam standartları açısından bize en yakın gelen bölge Tuzla oldu. Üstelik son dönemde gerçekleştirilen ve gerçekleştirilmesi devam eden projeler bölgenin gelişme ivmesi içinde olduğunu da gösteriyor. Bu nedenle ilk projemizi Tuzla’da başlatma kararı aldık cevabını verdi.

Bir başka basın mensubunun “Tek proje için mi geliyorsunuz?” şeklinde sorusuna ise KUTER, İstanbul tek proje için adım atılacak bir yer değil. Bizim de arzumuz bu yönde değil zaten. O nedenle öncelikle Alt Tuzla diyebileceğimi düşündüğüm İçmeler, İstasyon, Postane, Cami Mahallelerinde projelerimiz için arayışlarımız devam edecek, sonrasında ise Pendik, Kartal, Maltepe ilçelerinin yine E-5’in aşağısında kalan kısımları hedef bölgelerimiz olacak dedi. Bu arada belirtmek isterim ki, önceliğimiz projelerimize uygun arsalar olmakla beraber bölgede Kentsel Dönüşüm çalışmalarının gerçekleştiğini de biliyoruz. Bu konuda da son derece yetkin bir ekibimiz ve İzmir’de edindiğimiz tecrübelerimiz bulunuyor. O nedenle bu tarz çalışmalara da açığız şeklinde düşüncesini dile getirdi.

Sözlerini İstanbul’a doğru attığımız adımın öncelikle ülkemize, sonrasında İstanbul’umuza ve nihayet bizlere hayırlara vesile olmasını temenni ederim şeklinde sürdüren KUTER; ancak belirtmeden geçmek istemediği başka bir hususun daha olduğunu belirtti. Daha öncede beraber çalışmaktan büyük keyif aldığımı özellikle vurgulamak istediğim Selahattin NAYMAN ile yollarımızın bir kez daha kesişmesinden büyük mutluluk duyduğumu ifade etmek isterim diyen KUTER, sözü NAYMAN’a bıraktı.

IZKEND KUSADASI DRONE CEKIMI İZKEND A.Ş. TUZLA SAHİL KESİMİNE YATIRIM KARARI ALDI

NAYMAN İZKEND A.Ş. İŞ GELİŞTİRME VE PAZARLAMA KOORDİNATÖRÜ

İzkend A.Ş. CEO’su Burak KUTER’den sözü devralan NAYMAN öncelikle kendisinin İzkend’in İstanbul’da gerçekleşen yapılanmasının başına İş Geliştirme ve Pazarlama Koordinatörü sıfatı ile geçtiğini belirterek sözlerine şöyle başladı.

Kısa bir aradan sonra İzkend çatısı altında yeniden bulunmanın kendisini mutlu ettiğini ifade eden NAYMAN, İzkend yetkililerinin İstanbul ile ilgili düşüncelerini öğrendiğinde heyecanlandığını ve yuvaya dönüş kararı aldığını ifade etti. Bir kez daha yollarının kesişmesini sağlayan CEO KUTER’e teşekkürlerini ileten NAYMAN, İstanbul yapılanması için ilk adımın Tuzla’da atılması ile ilgili olarak ise şöyle görüş bildirdi.

Tuzla, özellikle son zamanlarda gerçekleşen yatırımlar nedeni ile şehir merkezine olarak belirtilen noktalara uzaklığının oluşturduğu görece dezavantaja rağmen,  kentin yükünden, kalabalıklığından, hareketliliğinden kaçmak isteyenler için bir odak noktası oldu. İstanbul’a geldiğimden bu yana bende bölgenin avantajlarından yararlanıyorum o nedenle de bölge dinamiklerini öğrendiğimi düşünüyorum. Şimdi sıra bu dinamikleri Ege kültürü ve mimarisi ile sentezleyerek özel bir projeyi hayata geçirmekte olmalı diye düşünüyoruz, bunda bir katkım olabilirse ne mutlu bana dedi.

NAYMAN sözlerini noktalarken ise CEO KUTER’in üzerinde durduğu konuya vurgu yaparak, doğru, dürüst, güvenilir sektör oyuncularına kapılarının her zaman açık olduğunu, bölgede çalışan emlak danışmanları ve mimarlarla başlayan ikili ilişkilerinin artarak devam etmesini umduğunu ifade etti. Bölgede her tür çözüm ortaklığı ve işbirliğine açık olduklarını vurgulayan NAYMAN, kendilerine ulaşmak isteyen sektör profesyonelleri ile çalışmayı hedeflediklerini söyleyerek sözlerini tamamladı.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir