Hatay Reyhanlı TOKİ Evleri Emekli Başvuruları 2016

Adana Sarıçam TOKİ

Hatay Reyhanlı TOKİ emekli başvurularında toplamda 150 adet konutun satışa çıkarıldığı projede 240 aya varan vade sunuluyor. TOKİ Hatay Reyhanlı projesinde daireler 2+1 olarak tasarlandı.

TOKİ Hatay Reyhanlı Emekli Evleri’nde ödeme planına göre yüzde 12 peşinatta 180 ay taksit veya yüzde 20 peşinat sağlandığında ise kalan tutarı 240 aya kadar taksitlendiriliyor. Fiyat listesinin henüz açıklanmadığı  TOKİ  Hatay Reyhanlı Emekli’de konut seçenekleri 2 oda 1 salon şeklinde dizayn edildi. Projede başvuru bedeli olarak 500 TL kabul edilecek

TOKİ Hatay Reyhanlı Emekli Evleri başvurusu ne zaman?

Toplamda 150 adet konutun emeklilere özel satışa çıkarıldığı projede başvurular 14 Mart Pazartesi günü başlayıp 31 Mart 2016 Perşembe gününe kadar devam edecek. Kura çekilişinin 4 Mayıs 2016 günü gerçekleşeceği TOKİ Hatay Reyhanlı Emekli’de başvuru işlemleri T.C Ziraat Bankası A.Ş.’nin Hatay ilinde bulunan yetkili şubelerince yürütülecek.

TOKİ Hatay Reyhanlı Başvuru Şartları :

Projeye başvuru yapabilmek için, başvuru sahibinin;

1. T.C. vatandaşı olması,

2. Projenin bulunduğu il /ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya projenin bulunduğu il veya ilçe nüfusuna kayıtlı olması, T.C. BAŞBAKANLIK Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Bilkent Plaza B1 Blok 06530 Bilkent/ANKARA Tel: 444 86 54 www.toki.gov.tr

3. Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması,

4. Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümünün veya müstakil bir konutunun (tarla, bağ, bahçe, köy evi ve işyeri hariç) olmaması,

5. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200 TL olması gerekmektedir (Başvuru sahibinin ve eşinin gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200 TL olması gerekmektedir.) (İstanbul ilinde gelir şartı 3.700 TL olarak uygulanacaktır.).

6. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.

7. Vefat eden emeklinin emekli olmayan eşide başvuru yapabilir. ( Vefat eden emeklinin aylık maaşını alan dul kızları hariç)

Hatay Reyhanlı TOKİ Hatay Reyhanlı TOKİ Evleri Emekli Başvuruları 2016

Hatay Reyhanlı TOKİ

TOKİ Hatay Reyhanlı Başvuru İçin Gerekli Belgeler :

Nüfus Cüzdanı fotokopisi, Sosyal Güvenlik Kurumundan alınan Emekli Kimlik Belgesini veya belgesi henüz çıkmadı ise emekli olduğunu gösteren belge veya yazı. Yukarıda yer alan belgeler dışında gerekli görüldüğünde ek belgeler istenebilecektir.

TOKİ Hatay Reyhanlı Başvuru İşlemleri :

Başvuru sahipleri;

1. Nüfus Cüzdanı ve Emekli Kimlik kartı ile birlikte 14-31 Mart 2016 tarihleri arasında T.C Ziraat Bankası A.Ş. yetkili şubelerine başvuru yapacaklardır. Taahhütname, Banka tarafından numaralandırılarak başvuruda istenilen evraklarla teslim alınacak ve 1 nüsha da başvuru sahibine geri verilecektir.

2. Başvuru işlemleri sırasında 500-₺ başvuru bedeli alınacaktır.

TOKİ Hatay Reyhanlı Kura Çekilişi :

“Hak Sahibi Belirleme Kurası” noter huzurunda; Banka ve İdare yetkilileri denetiminde 04 Mayıs 2016 tarihinde gerçekleştirilecektir. Kura çekiliş yeri ve programı daha sonra açıklanacaktır. 1. Kurada, asil hak sahibi olamayanlar başvuru bedellerini, 09 Mayıs 2016 tarihinden itibaren T.C Ziraat Bankası A.Ş. yetkili Şube’lerinden geri alabilecektir. 2. Projenin bağımsız bölüm listesi ve konut fiyatları belirlendikten sonra İdare’ce belirlenecek tarihte “Konut Belirleme Kurası” çekilecektir.

TOKİ Hatay Reyhanlı satış duyurusu için tıklayın!

TOKİ Hatay Reyhanlı Hatay Reyhanlı TOKİ Evleri Emekli Başvuruları 2016

TOKİ Hatay Reyhanlı

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir