TOKİ İzmir Çeşme Evlerine Yoğun İlgi

toki-izmir-cesme-evlerine-yogun-ilgi

Başbakanlık Toplu konut İdaresi’nin TOKİ İzmir Çeşme Sosyal Konut Projesi’nin büyük ilgi gördüğü bildirildi.

TOKİ Başkanı Ergün Turan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçedeki sosyal konut projesinin Türkiye’de bir örnek oluşturduğunu, yerel unsurları ve yatay mimariyi barındıran projelere ülke genelinde devam ettiklerini ifade etti.

Talep örgütlenmesi ile hayata geçiriliyor 

Turan, talep örgütlenmesi yöntemi ile başlattıklarını ve projeyle ilgili önemli geri dönüşler aldıklarını belirterek, “Çeşme’deki sosyal konut projelerimize yoğun bir ilgi var. Vatandaşlarımızın kaymakamlığımıza başvurusuyla bir talep projesi olarak İzmir Çeşme Sosyal Konut Projesi’ni hayata geçirdik. Kısa süre içinde tamamlayarak hak sahiplerimize noter huzurunda ‘Konut Belirleme Kurasını’ takiben güzel evlerini teslim edeceğiz” diye konuştu.

Kentlere yatay planlama, semt kültürü ve yöresel unsurların değer kattığına dikkati çeken Turan, “Sadece Çeşme’den ilgi gelmiyor. İzmir’in çeşitli bölgelerinden vatandaşlarımızın talepleri geliyor” dedi.

Turan, projenin turizme de katkı sağlayacağına işaret ederek, “Özellikle projemizin tanıtımından sonra vatandaşlarımızın olumlu görüşleri oldu. Çeşme Sosyal Konut projesi, mimarisiyle, yöresel unsurları barındırmasıyla örnek teşkil edip turizm bölgemize katkı sağlayacaktır. Ege Bölgesi için model niteliğinde, bizlere yenileri için şevk ve heyecan veren göz bebeği bir çalışmadır” ifadelerini kullandı.

Projenin iki etap halinde bin 75 konuttan oluştuğunu hatırlatan Turan, projede konut sahibi olabilmek için hane halkı gelirinin toplam 3 bin 200 liranın altında, hiç konut sahibi olmama, 5 yıl Çeşme ilçesi sınırları içinde ikamet ediyor ya da Çeşme nüfusuna kayıtlı olma gibi şartların arandığını kaydetti.

TOKİ İzmir Çeşme TOKİ İzmir Çeşme Evlerine Yoğun İlgi

TOKİ İzmir Çeşme

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir