TOKİ Hatay Reyhanlı Emekli Başvuruları 2016

toki-hatay-reyhanli-emekli-basvurulari-2016

TOKİ Hatay Reyhanlı Emekli Evleri başvuruları T.C Ziraat Bankası A.Ş. aracılığıyla yürütülecek. Hatay Reyhanlı TOKİ ‘de emekli başvurularının son tarihi 31 Mart 2016 olarak belirtilen projede 2+1 daireler yer alıyor.

TOKİ Hatay Reyhanlı  Konutları Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından hayata geçiriliyor. Projede toplamda 150 adet konut emekli kategorisinde kura yöntemiyle satışa çıkarılıyor. Hatay Reyhanlı TOKİ Emekli Evleri başvuruları için belirlenen tarihler 14 Mart – 31 Mart 2016. Projede aylık taksitler teslimden sonra ödenmeye başlanacak. TOKİ Hatay Reyhanlı Projesi’nde konutlar 2 oda 1 salon şeklinde dizayn edildi. Projenin kura çekilişi 4 Mayıs 2016 tarihinde gerçekleşecek. Fiyatların proje ihalesi yapıldıktan sonra netleşeceği TOKİ Hatay Reyhanlı Evler’inde yüzde 12 peşinde 180 ay vade, yüzde 20 peşinde ise 240 ay vade uygulanıyor.

TOKİ Hatay Reyhanlı Başvuru Şartları :

Projeye başvuru yapabilmek için, başvuru sahibinin;

1. T.C. vatandaşı olması,

2. Projenin bulunduğu il /ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya projenin bulunduğu il veya ilçe nüfusuna kayıtlı olması, T.C. BAŞBAKANLIK Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Bilkent Plaza B1 Blok 06530 Bilkent/ANKARA Tel: 444 86 54 www.toki.gov.tr

3. Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması,

4. Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümünün veya müstakil bir konutunun (tarla, bağ, bahçe, köy evi ve işyeri hariç) olmaması,

5. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200 TL olması gerekmektedir (Başvuru sahibinin ve eşinin gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200 TL olması gerekmektedir.) (İstanbul ilinde gelir şartı 3.700 TL olarak uygulanacaktır.).

6. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.

7. Vefat eden emeklinin emekli olmayan eşide başvuru yapabilir. ( Vefat eden emeklinin aylık maaşını alan dul kızları hariç)

TOKİ Hatay Reyhanlı TOKİ Hatay Reyhanlı Emekli Başvuruları 2016

TOKİ Hatay Reyhanlı

TOKİ Hatay Reyhanlı Başvuru İçin Gerekli Belgeler :

Nüfus Cüzdanı fotokopisi, Sosyal Güvenlik Kurumundan alınan Emekli Kimlik Belgesini veya belgesi henüz çıkmadı ise emekli olduğunu gösteren belge veya yazı. Yukarıda yer alan belgeler dışında gerekli görüldüğünde ek belgeler istenebilecektir.

TOKİ Hatay Reyhanlı Başvuru İşlemleri :

Başvuru sahipleri;

1. Nüfus Cüzdanı ve Emekli Kimlik kartı ile birlikte 14-31 Mart 2016 tarihleri arasında T.C Ziraat Bankası A.Ş. yetkili şubelerine başvuru yapacaklardır. Taahhütname, Banka tarafından numaralandırılarak başvuruda istenilen evraklarla teslim alınacak ve 1 nüsha da başvuru sahibine geri verilecektir.

2. Başvuru işlemleri sırasında 500-₺ başvuru bedeli alınacaktır.

TOKİ Hatay Reyhanlı Kura Çekilişi :

“Hak Sahibi Belirleme Kurası” noter huzurunda; Banka ve İdare yetkilileri denetiminde 04 Mayıs 2016 tarihinde gerçekleştirilecektir. Kura çekiliş yeri ve programı daha sonra açıklanacaktır. 1. Kurada, asil hak sahibi olamayanlar başvuru bedellerini, 09 Mayıs 2016 tarihinden itibaren T.C Ziraat Bankası A.Ş. yetkili Şube’lerinden geri alabilecektir. 2. Projenin bağımsız bölüm listesi ve konut fiyatları belirlendikten sonra İdare’ce belirlenecek tarihte “Konut Belirleme Kurası” çekilecektir.

TOKİ Hatay Reyhanlı satış duyurusu için tıklayın!

Hatay Reyhanlı TOKİ TOKİ Hatay Reyhanlı Emekli Başvuruları 2016

Hatay Reyhanlı TOKİ

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir