TOKİ Bursa Orhaneli Başvuru Bedeli

toki-bursa-orhaneli-basvuru-bedeli

TOKİ Bursa Orhaneli Belediye Başkanlığı işbirliği çerçevesinde talep örgütlenmesi yöntemiyle geliştirilen Orhaneli Bursa TOKİ – Belediye Projesinde, B1 tipi brüt 75 m2 (2+1) 72 adet, ve C1 tipi brüt 110,81 m2 (3+1) 30 adet konut olmak üzere toplam 132 adet konut plan ve projelendirilmiştir.

TOKİ Bursa Orhaneli projesinde yapımı planlanan taşınmazların başvuru ve satış işlemlerinde, T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Bursa Orhaneli Şubesi bankacılık hizmeti verecektir. Bursa Orhaneli TOKİ’de başvuru yapacaklardan Alt Gelir Grubu B1 tipi konutlar için 4.000.-TL (DörtbinTL), C1 tipi (3+1) konutlar için 6.000.-TL (AltıbinTL) başvuru bedeli 23 Aralık 2015 –29 Ocak 2016 tarihleri arasında tahsil edilecektir. Sözleşme imzalama aşamasında alt gelir grubu B1 (2+1) tipi konutlar için sözleşme aşamasında konut alıcılarından konut bedelinin % 12, %15 ve %20’si (başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutar) tahsil edilerek, kalan borç tutarı 180 ay, 216 ay ve 240 ay vade ile vadelendirilerek, borç bakiyesi ve aylık taksitler her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez, bir önceki 6 aylık dönemdeki memur maaş artış oranı, Yİ-ÜFE ve TÜFE oranlarından en düşük olanına göre artırılacaktır. İlk taksit ödemesi konut teslim tarihini takip eden ay itibariyle yapılacaktır. İlk dönemsel artış ise teslimi takip eden dönem itibariyle uygulanacaktır. C1 (3+1) tipi standart konutlar için sözleşme aşamasında konut alıcılarından konut bedelinin %10, % 15 ve %20’ si (başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutar) tahsil edilerek, kalan borç tutarı 120 ay, 156 ay ve 180 ay vadelendirilerek, borç bakiyesi ve aylık taksitler her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez, bir önceki 6 aylık dönemdeki memur maaş artış oranına göre artırılacaktır. İlk taksit ödemesi sözleşmenin imzalamasını takip eden 4. ay itibariyle yapılacaktır. İlk dönemsel artış ise sözleşme imzalanmasını takip eden dönem itibariyle uygulanacaktır.

TOKİ Bursa Orhaneli YAKLAŞIK TAHMİNİ KONUT SATIŞ FİYATLARI:

B1 (2+1) Tipi Yaklaşık Tahmini Konut Fiyatı : 97.500.-TL.

C1 (3+1) Tipi Yaklaşık Tahmini Konut Fiyatı : 144.000.-TL.

Yukarıda yer alan fiyatlar tahmini ortalama konut satış bedelleridir. Belediyece yeterli talep sağlandığı takdirde, yapılan ihale sonucunda ihale bedeline göre her bir konut için ayrı ayrı hesaplanarak belirlenecek şerefiyeli konut satış fiyatları belediyeye bildirilerek, bu fiyatlar üzerinden hak sahipleri ile gayrimenkul satış sözleşmesi imzalanacaktır. Konut alıcılarının belirlenen şartlara haiz ve belgelerini tamamlayan kişilerden belirlenmesi ORHANELİ BELEDİYESİ’ nin yükümlülüğünde olacaktır. Başvuru sahipleri, ancak Belediyeden alacakları belge/yazı ile bankaya başvuruda bulunabileceklerdir. Orhaneli Belediyesi işbirliğinde, talep örgütlenmesi yöntemiyle gerçekleştirilecek olan Bursa-Orhaneli Belediye Projesi ile ilgili başvuru sahiplerinin, İdaremizin Orhaneli Belediyesine gönderdiği taslak yerleşim planı taslak proje ve konut satış bilgileri çerçevesinde başvuru sahiplerinin projeye yönelik her türlü bilgilendirilmesi ve iletişim Orhaneli Belediyesi’nin sorumluluğunda olacaktır.

TOKİ Bursa Orhaneli TOKİ Bursa Orhaneli Başvuru Bedeli

TOKİ Bursa Orhaneli

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir