TOKİ Bursa Nilüfer İrfaniye Emekli Kura çekilişi 2016

toki-bursa-nilufer-irfaniye-emekli-kura-cekilisleri-2016

TOKİ Bursa Nilüfer İrfaniye emekli kura çekimi 15 Ocak 2016 tarihinde gerçekleşecek. 240 aya varan vade imkanı sunan projede 75 metrekarelik daireler yer alıyor.

TOKİ Bursa Nilüfer İrfaniye konut fiyatları henüz netleşmedi. Aylık taksitlerin teslimden sonra ödeneceği projede başvurular 30 Aralık 2015 tarihinde sona erdi. Bursa  TOKİ  Nilüfer İrfaniye emekli kura çekimi 15 Ocak 2016 Cuma günü yapılacak. Projede 1.200 tane daire için emekli hak sahipleri belirlenecek. TOKİ Bursa Nilüfer İrfaniye Evleri ödeme planı kapsamında yüzde 12 veya yüzde 20 peşinatta; kalan bedel için 180 ay veya 240 ay vade imkanı sunuluyor. Dairelerin 75 metrekare 2 oda 1 salon olarak tasarlandığı TOKİ Bursa Nilüfer İrfaniye’de başvuru işlemleri T. Halk Bankası A.Ş.’nin Bursa İlinde bulunan yetkili şubeleri tarafından kabul edilmişti.

BAŞVURU ŞARTLARI:

Projeye başvuru yapabilmek için, başvuru sahibinin;

1. T.C. vatandaşı olması, T.C. BAŞBAKANLIK Toplu Konut İdaresi Başkanlığı İst.Toki Hizmet Binası: Atakent Mah. 221. Sk No:5 Halkalı/İSTANBUL Ayrıntılı bilgi için irtibat: C.C.ÖÇ Tel: (212) 495 40 40 Fax (212) 495 21 00

2. Projenin bulunduğu il /ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya projenin bulunduğu il veya ilçe nüfusuna kayıtlı olması,

3. Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması,

4. Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümünün veya müstakil bir konutunun (tarla, bağ, bahçe, köy evi ve işyeri hariç) olmaması,

5. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200 TL olması gerekmektedir (Başvuru sahibinin ve eşinin gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200 TL olması gerekmektedir.).

6. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER:  Nüfus Cüzdanı fotokopisi,  Sosyal Güvenlik Kurumundan alınan Emekli Kimlik Belgesini veya belgesi henüz çıkmadı ise emekli olduğunu gösteren belge veya yazı. Yukarıda yer alan belgeler dışında gerekli görüldüğünde ek belgeler istenebilecektir.

BAŞVURU İŞLEMLERİ :

Başvuru sahipleri;

1. Nüfus Cüzdanı ve Emekli Kimlik kartı ile birlikte 09 Aralık – 30 Aralık 2015 tarihleri arasında T. Halk Bankası A.Ş. yetkili şubelerine başvuru yapacaklardır. Taahhütname, Banka tarafından numaralandırılarak başvuruda istenilen evraklarla teslim alınacak ve 1 nüsha da başvuru sahibine geri verilecektir.

2. Başvuru işlemleri sırasında 500-₺ başvuru bedeli alınacaktır.

3. Kimlik tespiti için Nüfus Cüzdanı ibraz etmek şartı aranacaktır. Başvurular şahsen yapılacaktır. Başvuruların kabul edileceği yer: T. Halk Bankası A.Ş.’nin Bursa İlinde bulunan yetkili Şubeleri

KURA ÇEKİLİŞİ :

“Hak Sahibi Belirleme Kurası” noter huzurunda; Banka ve İdare yetkilileri denetiminde ileride ilan edilecek tarihte gerçekleştirilecektir. Kura çekiliş yeri ve programı daha sonra açıklanacaktır.

1. Kurada, asil ve yedek olarak hak sahibi olamayanlar başvuru bedellerini, ileride belirtilecek tarihten itibaren T. Halk Bankası A.Ş. yetkili Şube’lerinden geri alabilecektir.

2. Projenin bağımsız bölüm listesi ve konut fiyatları belirlendikten sonra İdare’ce belirlenecek tarihte “Konut Belirleme Kurası” çekilecektir.

TOKİ Bursa Nilüfer İrfaniye TOKİ Bursa Nilüfer İrfaniye Emekli Kura çekilişi 2016

TOKİ Bursa Nilüfer İrfaniye

TOKİ Bursa Nilüfer İrfaniye satış duyurusu için tıklayın!

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir