TOKİ Bursa Nilüfer İrfaniye Emekli Konut Kura Sonuçları

toki-bursa-nilufer-irfaniye-emekli konutlari-kura-sonuclari

TOKİ Bursa Nilüfer İrfaniye Emekli Konutları için 180 ay veya 240 ay vade fırsatı sağlanıyor. İşte emekli Bursa Nilüfer İrfaniye TOKİ Emekli Konutları kura sonucu…

TOKİ Bursa Nilüfer İrfaniye toplu konut kura çekilişi dün saat 10.00’da, Uludağ Üniversitesi Fethiye Kültür Merkezi’nde yapıldı.Bursa Nilüfer İrfaniye  TOKİ  Projesi’nde 1.200 adet konut emekli vatandaşlara özel satışa sunuldu. Projede aylık taksitler teslimden itibaren ödenmeye başlanacak. Emekli TOKİ Bursa Nilüfer İrfaniye kura sonucu açıklandı. Dairelerin 75 metrekare büyüklüğe sahip olduğu projede fiyatlar 29 Şubat 2016 tarihinden itibaren netleşecek. TOKİ Bursa Nilüfer İrfaniye Evleri ödeme koşulları doğrultusunda yüzde 12 peşinatta kalan tutar için 180 ay, yüzde 20 peşinatta ise kalan tutar için 240 ay vade uygulanıyor.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Bursa’da emeklilerimiz için yapılacak bin 161 konutun kuraları çekildi.
Uludağ Üniversitesi (UÜ) Fethiye Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen “Bursa Nilüfer İrfaniye Emekliler İçin Konut Projesi”nin kura çekilişine yoğun ilgi gösterildi.
Kurada ismi okunan 65 yaşındaki Emine Avcı, çok mutlu olduğunu belirterek, “Oğlumun yanında yaşıyordum, onun da evi yok. İsmimi duyunca ‘Bir kurban keseceğim’ dedim. Emekli olabileceğim hiç aklımın ucundan geçmiyordu. Emekli olunca Allah’ıma açtım ellerimi şükrettim. Şimdi de evim olacak.” diye konuştu.
“Bu yaşa kadar ev alamadık, şimdi kiradan kurtulacağız”
Ramazan Şentürk de “Salonda heyecanla bekledik ve ismimizi duyunca çok sevindik. 62 yaşındayım. Bu yaşa kadar ev alamadık. Şimdi kiradan kurtulacağız. Kalan yaşantımızı daha mutlu sürdüreceğiz.” dedi.
Konutların ihalesi 29 Şubat 2016 tarihinde
Nilüfer ilçesi, İrfaniye Mahallesi’nde yapılacak konutların sahibi olabilmek için 12 bin 955 emeklinin müracaat ettiği bin 161 konut, 3 cami ve 3 büfenin yapılacağı projenin ihalesi, 29 Şubat 2016 tarihinde gerçekleştirilecek.

TOKİ Bursa Nilüfer İrfaniye Emekli Konut kura sonucu için tıklayın!

TOKİ Bursa Nilüfer İrfaniye TOKİ Bursa Nilüfer İrfaniye Emekli Konut Kura Sonuçları

TOKİ Bursa Nilüfer İrfaniye

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir