Pana Yapı”dan Taş Ev Projesi Çeşme Jardin Eden

pana-yapi-dan-tas-ev-proyesi-cesme-jarden-eden

Yerli dizi sektöründe adından söz ettiren Pana Yapı, Çeşme’de yeni projesi “Çeşme Jardin Edene” başladı. Fikirtepe’de 5 projeyi birden yürüten şirket, Çeşme’deki 250 dönümlük kendi arazisinde ise 124 taş ev yapacak.

Kurtlar Vadisi dizisinin yapımcılığından ayrıldıktan sonra inşaat işine daha fazla ağırlık veren Pana Yapı, gayrimenkul sektöründe hızlı büyümeye devam ediyor. Raci Şaşmaz ve Kürşat Ufuk ortaklığındaki Pana Holding, Pana Yapım şirketiyle dizi sektöründe yeni yapımlara imza atarken, Pana Yapı şirketiyle de fikirtepe’de 5 parselde kentsel dönüşüm çalışmalarını yürütüyor. Pana Yapı son olarak da Çeşme’de yeni bir projeye başlıyor. Pana Yapım, Raci Şaşmaz’ın senaristliği ve yapımcılığında ‘Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ dizisini çekerken, Pana Yapı bu yıl Selimoğlu İnşaatı da alarak inşaat çalışmalarına hız verdi. Şirket, özellikle Fikirtepe ve Bağdat Caddesi’nde yatırım atağına kalktı. 5 yıl içerisinde sektörün ilk beş şirketi arasında yer alma hedefleri olduğunu belirten Pana Yapı Yönetim Kurulu Başkanı

Kürşat Ufuk, Fikirtepe’de 5 proje yapacaklarını söyledi. Toplamda 800 milyon liraya varacak yatırımla bölgede önemli şirketlerden biri olduklarını belirten Ufuk, toplam 4 bin 500 konut kazandıracakları bölgede 2 bin konutun şirketin, geri kalanının ise hak sahiplerinin olduğunu kaydetti. Ufuk, “Tüm Fikirtepe projelerimizi 2018’den önce bitirmiş olmayı planlıyoruz. Fikirtepe çok önemli bir bölge, 12 civarında firma inşaata başladı, 2016 sonunda yıkımlar tamamlanmış olur” dedi.

200 milyon ciro

2015 yılını 200 milyon lira ciroyla kapatacaklarını anlatan Ufuk, 2020 yılına kadar toplam 5 yıllık ciro beklentilerinin ise 3 milyar lira olduğunu söyledi. Ufuk, “Fikirtepe’de Brooklyn Park projemizin ruhsatı alındı. Satış oranı yüzde 65’i aştı. Metrekare fiyatları 8-9 bin bandında. Diğer projemizin çalışmaları tamamlanmak üzere. Kalan 3 proje ise imza aşamasında” dedi.

Çeşme’de bahçeli villa

Üsküdar’da imar sorunu çözülmüş 300 dönüm arazide Safahat İstanbul projesini gerçekleştireceklerini belirten Ufuk, Bağdat Caddesi’nde ise yılda 15 butik dönüşüm projesini hayata geçireceklerini ifade etti. Çeşme’nin en büyük arazisi üzerinde, 250 dönümde 124 bağımsız bölüm yapacaklarını söyleyen Ufuk, ‘Çeşme Jarden Eden’ projesinde eski Çeşme taş evlerini oluşturacaklarını vurguladı. Ufuk, “Arazi sahibi biziz. Her eve 1 dönüm bahçe planlıyoruz” dedi.

Avrupa’ya da satın almayla gidecek

Özellikle İngiltere ve Almanya’da proje geliştirmek istediklerini anlatan Kürşat Ufuk, bunu sağlamak için de şirket satın alma ya da ortaklığın daha uygun olacağını kaydetti.  Ufuk, Anadolu yakasının yabancılar tarafından tercih edilmediğini belirterek, “Burayı bilmiyorlar. Avrupa yakasını sokak sokak Edirne’ye kadar bilen yabancı, Anadolu yakasına gelmiyor. Emaar Square’in başlamasıyla buranın kaderinin değişeceğini düşünüyorum” dedi.

Çeşme Jarden Eden Pana Yapı''dan Taş Ev Projesi Çeşme Jardin Eden

Çeşme Jarden Eden

Milliyet/Duygu Erdoğan

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir