Mebuskent Ankara””da Yaşam Başlıyor

mebuskent-ankara-da-yasam-basliyor

Batıkent Çakırlar bölgesinde 2016 sonunda 4-5 bin kişilik nüfusla yaşamın başlayacağı Mebuskent Ankara””da, sunduğu sağlıklı yaşam imkânları dolayısıyla en fazla doktorlar tercih etti.

 • ŞEHRİN İÇİNDE KOCA BİR ŞEHİR; MEBUSKENT
 • Batıkent Çakırlar’da Karacakaya Mevkiinde, şehrin gürültüsünden ve karmaşasından tamamen uzak, doğayla iç içe ve yeşille bir arada yepyeni bir şehir hayal edin. Mebuskent, Ankara’nın bir ucundan bir ucuna bağlantılı güzergahlarına 25 dakikalık bir mesafede yer alan yeni bir şehir, yepyeni bir yaşam alanıyla sizi hayallerinize kavuşturacak…
 • 388.000 m² üzerinde dev bir tema
 • 85.750 m² yeşil alan doğanın bütün renkleri
 • 23.000 adet ağaç her yer yeşil
 • 332 adet villa elit bir yaşam
 • 10 blok ve 602 daireden oluşan çok katlı konutlar
 • 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 daire seçenekleri
 • 5000 m²””lik AVM
 • 2000 m²””lik alanda spor kompleksi
 • Botanik Parkı
 • 13650 m² yeşil alana kurulan golf sahası
 • 7/24 kesintisiz güvenlik hizmeti
Mebuskent Mebuskent Ankara''''da Yaşam Başlıyor

Mebuskent

Aymor Grup tarafından gerçekleştirilen Başkent’in en prestijli konut projelerinden Mebuskent, sunduğu sağlıklı yaşam imkânları dolayısıyla en fazla doktorların tercihi oldu.  Ankara  Batıkent Çakırlar bölgesinde yapımı hızla süren Mebuskent’i tercih edenlerin başında doktorların gelmesinde, projenin kurulduğu alanın coğrafi özellikleri, doğa ve yeşille uyumu, sunulan zengin spor imkânları başat rol oynuyor. Ankara’da artık konut projeleri, sağlıklı bir çevre, doğal yaşam, güvenli barınma imkânları ve diğer sosyal ihtiyaçları da bünyesinde barındıran “yaşam merkezleri” konseptinde tasarlanıyor. Bu projeler içinde de Aymor Grup tarafından gerçekleştirilen Mebuskent, sunduğu sağlıklı yaşam imkânları ile bir adım öne çıkıyor. Mebuskent’in kurulduğu Karacakaya Mevkii, 1.100 rakımla Ankara””nın en yüksek bölgelerinden biri… Bu yönüyle Mebuskent, şehrin gürültü ve karmaşasından; egzoz gazlarıyla kirlenmiş havasından kaçanlara doğayla, yeşille iç içe, bol oksijenli bir ortamda yaşama imkânı sunuyor.

Aile başına 25 ağaç düşüyor…

Aymor Grup Yönetim Kurulu Üyesi Kürşat Ayhan, Mebuskent’in, Türkiye’nin yeşil alanı en büyük konut projesi olduğunu belirtti. Mebuskent yerleşkesinin yüzde 87’sini yeşil alan ve yaşam alanlarının oluşturduğunu, beton alanların payının sadece yüzde 13’te kaldığını belirten Ayhan,  “Mebuskent’te meyve ağaçları dâhil her türden toplam 23 bin ağaç dikiyoruz, aile başına 25 ağaç düşecek. Yani her ailenin küçük bir korusu olacak” dedi.

Ayhan’ın verdiği bilgiye göre, “Şehir içinde koca bir şehir” konseptiyle Mart 2013’te; Çakırlar bölgesindeki 388 dönümlük bir alanda inşasına başlanan ve 332 villa ve 10 bloktan oluşan Mebuskent’te teslimler 2016 sonunda gerçekleştirilecek. Mebuskent, 4-5 bin kişilik bir nüfusu barındıracak. 2+1, 3+1 ve 4+1 daire ve bahçeli villa seçeneklerini bulunan Mebuskent’te 86 bin metrekareye yayılmış doğal botanik parkı niteliğindeki yeşil alan içinde; 13.650 metrekarelik golf sahası, 5.000 metrekarelik AVM, 2.000 metrekare alana sahip spor kompleksleri, bisiklet yolları, yürüyüş yolları, çocuklar için oyun parkları, bir evcil hayvanlar parkı ve ayrıca kreş ve okul da yer alıyor.

3 kilometrelik bisiklet yolu…

Bisiklet kullanımına odaklı alt yapısı ile bu alanda da öncülük yapan Mebuskent, 3 kilometrelik uzunluğu ile halen Türkiye””nin en büyük bisiklet parkuruna sahip yerleşim projesi… Mebuskent’te yerleşim içi trafik alt yapısı, çevre düzenlemesi ve tüm donatılar, bisiklet kullanımına odaklı ve bunu özendirecek şekilde hazırlanıyor. Ada içi tüm sinyalizasyonlar bisiklet kullanıcılarına göre ayarlanacak. Bisikletler için yeterli park alanları da ayrıldı. Mebuskent’te isteyenler ada içi ulaşımı tamamen bisikletle yapabilecek. Dört giriş nizamiyesinde ücretsiz Mebuskent bisikletleri yer alacak. Dileyen misafirler arabalarını ada dışında bırakarak, bu bisikletleri alıp ada içinde kullanabilecek. Kürşat Ayhan, Mebuskent’te bisikletlilerin ””””ayrıcalıklı”””” olacağını ifade ediyor.

Mebuskent Ankara Mebuskent Ankara''''da Yaşam Başlıyor

Mebuskent Ankara

Evcil hayvanlara “residence” konforu, herkese hobi bahçesi…

Mebuskent, apartmanda komşularıyla ciddi sorunlar yaşayan hayvan severlerin bu sorununu da kökten çözüyor. Mebuskent’te yerleşke içinde kurulan “evcil hayvan parkı”nda her aile sorunsuz biçimde kendi hayvanını besleyip barındırabilecek. Evcil hayvan parkında isteyen her ailenin kendine ait bir yeri olacak. Hayvan sahipleri birlikte geçirdikleri zamanlar dışında hayvanlarını buraya teslim edecek. Gece buraya bırakılan köpekler havlamaları ile kimseyi rahatsız etmeyecek ve hayvan sahibi komşuları ile sorun yaşamayacak. Ev hayvanları için bir çeşit “otel” niteliğindeki evcil hayvan parkı, hayvan sahiplerine alışveriş, kısa ya da uzun gezmeler, tatile çıkma durumlarında büyük rahatlık ve hareket alanı sağlayacak.

Mebuskent sakinleri, hobi bahçelerinde kendi organik ürünlerini yetiştirme imkânına da sahip olacaklar. Mebuskent’te oturanlar 7/24 kesintisiz güvenlik hizmeti alacak.

Mebuskent Villa Mebuskent Ankara''''da Yaşam Başlıyor

Mebuskent Villa

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir