Bursa Nilüfer İrfaniye TOKİ Evleri Emekli Başvuruları

bursa-nilufer-toki-irfaniye-emekli-basvurulari

Bursa Nilüfer İrfaniye TOKİ Evleri emekli başvuru bedeli 500 TL olarak belirlendi. Yüzde 12 peşinatta 180 ay vade fırsatı sağlanan projede toplam 1.200 adet konut satışa çıkarılıyor.

TOKİ Bursa Nilüfer İrfaniye”de konutların satış fiyatları henüz netleşmedi. Projede yüzde 12 veya yüzde 20 peşin ödemelerde; kalan kısım 180 veya 240 ay taksitlendiriliyor. Bursa  TOKİ  Nilüfer İrfaniye emekli başvuru bedeli kapsamında 500 lira talep ediliyor. Proje 75 metrekare büyüklüğe sahip 2+1 dairelerden meydana geliyor. Başvuru işlemleri T. Halk Bankası A.Ş.”nin Bursa”daki yetkili şubeleri tarafından yürütülen TOKİ Nilüfer İrfaniye Konutları taksit ödemeleri teslimden sonraki ay itibariyle yapılacak. Kura çekilişi 15 Ocak 2016 tarihinde düzenlenecek olan Bursa Nilüfer İrfaniye TOKİ projesinde emekli vatandaşlara özel olarak 1.200 adet konut satışa çıkarılıyor. Projede başvurular 30 Aralık 2015 tarihinde sona erecek.

Bursa Nilüfer İrfaniye “Emekli Grubu Konut Projesi” kapsamında İdaremiz tarafından inşa ettirilecek 2+1 nitelikli 1.200 Konut için, 09 Aralık – 30 Aralık 2015 tarihleri arasında T. Halk Bankası A.Ş.’nin Bursa İlinde bulunan yetkili Şubeleri aracılığı ile başvurular kabul edilecektir

Satışa sunulan konut sayısından daha az başvuru olması durumunda, başvuruda bulunanlarca satın alınacak konutlar TOKİ’nin belirleyerek kullanıma açacağı bloklar arasından, noter huzurunda yapılacak kura ile belirlenecektir. Hak sahiplerine konutlar, başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutar %12 peşinat bedeli için 180 ay vade, %20 peşinat bedeli için 240 ay vade ile taksitlendirilecek olup, peşinat sözleşme imzalama aşamasında tahsil edilecektir. Hak sahiplerinin konutlarına ait kalan borç bakiyesi ve aylık taksitler her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez, bir önceki 6 aylık dönemdeki memur maaş artış oranı, Yİ- ÜFE ve TÜFE oranlarından en düşük olana göre artırılacaktır. İlk dönemsel artış teslim tarihine göre İdarece belirlenecektir. Taksit ödemeleri, konut teslim tarihini takip eden ay itibariyle başlatılacaktır.

TOPLU KONUT İDARESİ BAŞKANLIĞI BURSA NİLÜFER İRFANİYE EMEKLİ PROJESİ 1.200 KONUT BAŞVURU VE KURA TAKVİMİ BAŞVURU DUYURULARI

27 KASIM – 30 ARALIK 2015 BAŞVURU ALINMASI (BAŞVURU BEDELLERİNİN TAHSİLİ)

09 ARALIK – 30 ARALIK 2015 KURA LİSTELERİNİN HAZIRLANMASI VE İDAREYE BİLDİRİLMESİ

04 OCAK 2016 KURA ÇEKİLİŞİ

15 OCAK 2016 KURADA HAK SAHİBİ OLAMAYANLARIN BAŞVURU BEDELLERİNİN İADESİ 20 OCAK 2016

Bursa Nilüfer İrfaniye TOKİ Satış duyurusu için tıklayın!

Bursa Nilüfer İrfaniye TOKİ Bursa Nilüfer İrfaniye TOKİ Evleri Emekli Başvuruları

Bursa Nilüfer İrfaniye TOKİ

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir